bojujeme jako jeden TÝM! jsme jeden TÝM!

Homepage

TOMÁŠOV: zápasy Sparta - Slavia ...

... aneb jak to vlastně bylo
Abychom si trochu zpříjemnili soutředění a aby večerní fotbálky měli větší náboj, sehráli jsme celkem tři utkání Sparta - Slavia. Tedy, ne, že by za námi přijeli Řepka nebo Vaniak a další, ale prostě jsme rozdělili kluky na dva týmy (a světe div se, týmy byli cca počtově stejný) a hrálo se. Nejdříve se sice muslo "vydržet" remcání pár bohemáků, že chtějí mít také vlastní tým, ale i oni se v týdnu nakonec dočkali.

Hned večerní trénink a hned první derby. Ještě pár minut před tréninkem bylo tréninkové menu před kluky utajeno. O to větší bylo odhodlání. Osvětlené hřiště a na každé straně jeden tým pražských "S". Nikdo nechce prohrát. O poločase sice "věčně druzí" vedou o jednu branku 4:3, ale druhá půle bude jistě nesmírně zajímavá. Na lavičce Sparty proběhne menší bouřka, která naštěstí zabrala. Sparta nakonec zápas otáčí a vyhrává velkým rozdílem - 15:10. Na jedné straně se slaví, na straně druhé stékají slzy. Derby ovládla Sparta a vyvrací tak pronózy bookmakerů, kteří favorizovali klub, kterýse snad vrátí po x letech do Vršovic.

Druhý zápas dopadl všelijak. Tým Sparty, oslabený o "Soba", kterého na jednou z tréninků vzal neomylně k zemi slávista "DejF" se dlouho nemohl dostat do tempa. Poražení z prvního zápasu si vedli lépe po téměř celý zápas. Ze strany rudých možná došlo k podcenění, těžko říct, naopak Slavia byla odhodlána vybojovat si třetí, rozhodující zápas. Slavia vyhrála 18:17 a na některých pokojích se slavilo téměř až do rána. Byla to vybojovaná výhra! Nebylo překvapením, že něktří hráči Sparty měli ráno mokré polštáře, pravděpodobně někteří nesli prohru se svým rivalem velmi těžko. A to ještě nevěděli co se stane.

Třetí, poslední a rozhodující zápas proběhl v pátek. Poslední trénink, poslední fotbálek. A? ... Drtivá výhra Slavie. Té se podařilo hned na začátku vstřelit několik rychlých branek a Sparta rezignovala. Její "borci" již nenašli žádné síly a zaslouženě prohráli. Zatímco sparťané bojovali sami se sebou, slávistů bylo plné hřiště. Ano, párkrát se stalo, že jich na hřišti bylo o jednoho více. Na konečné skóre musíme rychle zapomenout. O vítězi našeho derby je rozhodnuto. Vlastně není. Slavia hrála s více hráči v poli (některé pasáže zápasu) a konečný verdikt vynese až disciplinárka. Veřně, že výsledek skončí kontumací ve prostěch Sparty. Ale ... rozhoduje se na hřišti a tak je potřeba sešívaným pogratulovat. Čím to, že i v našem fotbálku se ukázalo, který tým na tom jak je? Zatímco sparťani byli spíše individualisti, slávisti makali jako tým!

A na závěr tu je námět na diskuzi. Kdo v týmu je vlastně sparťan, a kdo slávista? O trenérovi je to známo, ale kluci? Někteří dresy mají, ale ti ostatní? Hlásí se ke Slavii, ale chovají se jinak? Nebo obráceně? Tak se podívejme. Nouzi o sobě tvrdí, že je slávista a ono ....